Tarım ve Hayvancılık Hizmetlerimiz

Çiftliğimiz Afyonkarahisar – Konya Karayolu 30. km, Gözsüzlü Köyü’nde kurulmuştur. TKDK desteğiyle inşa edilip; Almanya,Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’dan titizlikle seçilip getirilen elit gebe düveler ile faaliyete başlamıştır. Şuanki mevcut sürü 800 baştan oluşmaktadır.

En Kritik Basamak: Çiftlik!

Çiftlikten sofraya gıda güvenliğindeki en kritik basamak olarak çiftliği görmekte,bu sebeple çiftliğimizde her zaman sağlıklı hayvanlardan sağlıklı süt ve et üretimi hedeflenmektedir. Veteriner hekim kontrolünde bakım ve beslemeye tabi tutulan hayvanlarımız, titizlikle uygulanan aşılama ve biyogüvenlik tedbirleriyle korunmaktadır. Çiftliğimize yurt içinden hiçbir şekilde hayvan girişi yapılmayarak,çiftliğimiz aşıları tam,süt verimleri yüksek,üstün genetik özellikte sağlıklı sürüden oluşmaktadır.

Teknolojik imkânlarla beslenip, el değmeden sağılan ineklerimizden günlük ortalama 10000 LT süt elde edilmektedir. %4,2 yağ, %3,4 protein oranına sahip sütlerimiz direkt olarak soğutma tankına girip +4 °C’ye soğutulmaktadır. Doğumundan itibaren titizlikle beslenip büyütülen erkek hayvanlar, damızlık boğa veya kesim danası olarak iç piyasaya sunulmaktadır. Kombine verimli simentallerimiz detaylı incelemeler sonucu seçilen kaliteli ithal boğa spermalarıyla tohumlanarak süt ve et verimi adım adım ileriye taşınmaktadır.

Çiftlik çevresinde bulunan yaklaşık 2000 dekarlık tarım arazimizde yem ihtiyacımızı karşılamak amacıyla arpa, yonca, mısır, fiğ tarımı yapılmaktadır. Bu sayede hem daha doğal, hem de daha kaliteli ve yüksek verimli mahsul elde edilmektedir. Üretilen yem hammaddeleri belirli aralıklarla analize gönderilmektedir. Böylece içeriklerine göre hazırlanılan en uygun rasyonlarla besleme yapılmaktadır.

Kısa vadedeki hedefimiz sürüyü 1200 başa çıkartmaktır. Uzun vadedeki hedefimiz ise, simental ırkını muhafaza edip, çağın son teknolojilerine ayak uydurarak kaliteli üretime devam etmektir. 

İşletme bünyesinde kapasitemizi karşılayacak yem fabrikamız faaliyete başlamıştır.

Faaliyete başlamış olan yeni yem fabrikamızda sağlık açısından en pozitif sonuçlar doğuran GDO’suz hammadelerle hazırlanmış yemler kullanılmaktadır. Bu yemler;

1- Süt Yemi

2- Düve Yemi

3- Gebe Düve Yemi

4- Besi Yemi

5- Kuru Dönem Yemi

Çiftliğimizin adres ve iletişim bilgilerine ulaşmak için :