Opet – Akıllı Dolum Sistemi Nedir?

Aracınızı Tanıyoruz, Doğru Yakıtı Veriyoruz!

Afyon Opet İstasyonumuzda, Akıllı Dolum Sistemi’yle aracınızın benzin mi, dizel mi kullandığını plakanızdan tanıyıp her gelişinizde doğru yakıtı veriyoruz.

Peki Akıllı Dolum Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Hemen Akıllı Dolum Sistemi’ne kaydolun aracınızın ömrü uzun yolu açık olsun!

Sisteme başarılı kayıt olduktan sonra akaryakıt alımı için istasyona gelindiğinde sistem plaka ile eşleştirilmiş ürün tipini kontrol edecek, pompadaki ürün tipi ile plakanın sistemde tanımlı ürün tipi uyuşmuyorsa yanlış ürün dolumu alarmı vererek işlemin gerçekleşmesini önleyecektir. Aynı işlem pompa görevlisi tarafından 2. kez denendiğinde tekrardan hata alınacak, 3. denemede sistem hata vermeyecek ve akaryakıt alımı gerçekleşecektir. Ardından plakanın sistemde kayıtlı ürün tipi otomatik olarak güncellenecektir.

SMS ile kayıt;

YAKIT boşluk, aracınızın plakası boşluk, yakıt tipinize göre BENZİN veya DİZEL yazıp 6738’e gönderin, sistem kaydınız tamamlansın. Onay SMS’i almazsanız Opet Müşteri Hizmetleri’ne danışabilirsiniz. Örnek SMS metni: “YAKIT 34ABC12 Benzin”.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ile kayıt;

444 67 38 numaralı Opet Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Akıllı Dolum Sistemi kaydı yaptırmak istediğinizi iletin. Cep telefonu numarası, plaka bilgisi ve yakıt tipinizi ileterek kaydınızı tamamlayın.

veya ONLINE KAYIT;

Akıllı Dolum Sistemi’ne şimdi geçmek için “HEMEN KAYDOL” butonuna tıklayıp formu doldurun. GSM numarınızı, plakanızı ve yakıt tipinizi yazıp göndermenizin ardından, telefonunuza gelecek onay SMS’iyle kaydınız gerçekleşecek!

Online Kayıt için…

Kaynak: https://www.opet.com.tr/akillidolumsistemi/